دکتر بهاره اربابی » جراحی زیبایی زنان » آشنایی با جوانسازی ژنیتال با تزریق چربی
۶ دقیقه

آشنایی با جوانسازی ژنیتال با تزریق چربی

آنچه می خوانید...

یکی از مهم ترین و در عین حال پرطرفدارترین عمل های زیبایی سرپایی که امروزه در اکثر بیمارستان ها و کلینیک ها صورت می پذیرد، این عمل با تزریق چربی می باشد. همان گونه که می دانید؛ تزریق چربی در نواحی مختلف بدن زیبایی خاصی به این نقاط بخشیده و از همین رو در میان زنان محبوبیت فراوانی پیدا کرده است. گفتنی است که گاهی تزریق چربی در ناحیه ژنیتال جنبه درمانی دارد، این در حالی است که اکثر مواقع این کار با هدف جوانسازی واژن انجام می شود. لازم به ذکر است که تزریق چربی در ناحیه ژنیتال فرآیندی بسیار حساس و تخصصی بوده و نیازمند تجربه و مهارت است. حال شاید این سوال ذهنتان را به خود مشغول کرده باشد که چربی مورد استفاده در جوانسازی ژنیتال چگونه به دست می آید؟

جالب و در عین حال لازم است بدانید که چربی به کار گرفته شده در این زمینه قبل از شروع فرآیند عمل از طریق تزریق چربی با استفاده از دستگاه های خاص و در عین حال پیشرفته از بدن فرد جدا می شود. سپس همین چربی را در طول فرآیندی در ناحیه ژنیتال متقاضی وارد نموده و بدین ترتیب جوانسازی این ناحیه صورت می پذیرد.

تزریق چربی به ناحیه ژنیتال
جوانسازی ناحیه ژنیتال با روش تزریق چربی

جوانسازی واژن با تزریق چربی چیست؟

از جمله مهم ترین کاربردهای آن که امروزه به یک عمل زیبایی پر متقاضی تبدیل شده است، می توان جوانسازی واژن، تغییر شکل لابیاهای مینور، بزرگ و پر کردن لابیاهای ماژور، تقویت نقطه جی، درمان آتروفی واژن، درمان خشکی واژن، سفت و محکم سازی واژن، رفع برخی از مشکلات دوران یائسگی و از همه مهم­تر زیبا سازی واژن را نام برد.

تزریق چربی به واژن
چگونگی انجام تزریق چربی به واژن

عمل جوانسازی ژنیتال با تزریق چربی برای چه افرادی مناسب است؟

گفتنی است که استفاده از عمل به افرادی که به دلیل کهولت سن و آغاز دوران یائسگی دچار پیری، افتادگی و چروک شدگی پوست شده اند، افرادی که از انجام عمل لابیاپلاستی به منظور رفع مشکلات موجود در ناحیه واژن خود هراس دارند، افرادی که به دلیل تجربه زایمان طبیعی دچار بروز تغییراتی ناخوشایند در ظاهر واژن خود شده اند، افرادی که بنا به دلایل ژنتیکی و وراثتی واژن نرمالی ندارند، افراد دارای لابیاهای نامتقارن و نامناسب و افراد حساس به مواد موجود در ژل های تزریقی توصیه می گردد.

کاربرد جوانسازی واژن با تزریق چربی

اصلی ترین کاربرد تزریق چربی در ناحیه ژنیتال تغییر شکل ظاهری لابیاهای مینور و لابیاهای ماژور  می باشد. بسیار دیده شده است که افراد به دلایل گوناگونی نظیر کاهش وزن شدید، بالا رفتن سن و… با مشکل افتادگی و شلی لابیا مواجه شده اند. این موضوع اگرچه ممکن است در نگاه اول چندان مهم به نظر نرسد، اما می تواند باعث کاهش اعتماد به نفس فرد شده و بدین ترتیب رابطه جنسی وی با شریک جنسی اش را تحت تاثیر منفی قرار دهد. چرا که زن به دلیل راضی نبودن از ظاهر واژن خود تمایل به برقراری رابطه نداشته و بنابراین میان وی و شریک جنسی اش فاصله می افتد.

این دسته از افراد می توانند به جوانسازی ژنیتال با تزریق چربی روی آورده و بدین ترتیب از شر مشکلات فوق الذکر خلاص شوند. افزایش حجم و برجسته سازی لابیاها و در نتیجه بهبود فرم ناحیه تناسلی از دیگر کاربردهای تزریق ژل در ناحیه ژنیتال است.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که تزریق چربی باعث کاهش قطر واژن شده و در نتیجه تنگ شدن واژن را در پی دارد. همچنین تزریق چربی در نقطه جی و برجسته سازی این نقطه می تواند باعث تقویت تحریک جنسی زنان و در نتیجه افزایش ارگاسم گردد.

مزایای جوانسازی واژن با تزریق چربی

تزریق چربی به واژن و جوانسازی آن توسط بهترین جراح زیبایی زنان می تواند اعتماد به نفس از دست رفته فرد را به وی برگردانده و لذت وی از رابطه جنسی را افزایش دهد. بهبود ظاهر واژن و زیبا شدن آن به دلیل از بین رفتن شلی و افتادگی از دیگر مزایای جوانسازی ژنیتال با تزریق چربی می باشد.

بایدها و نبایدهای جوانسازی ژنیتال با تزریق چربی

عمل لیپوماتیک که به منظور خارج سازی چربی مورد نیاز برای این عمل زیبایی واژن از سایر نواحی بدن انجام می شود، از طریق بی حسی موضعی صورت پذیرفته و نیاز به بیهوشی ندارد. پیش از شروع عمل پزشک متخصص با استفاده از علامت گذاری بر روی ناحیه مورد نظر پلن ذهنی خود را پیاده سازی نموده و بدین ترتیب زمینه ای را فراهم می سازد که کار دقیق و بدون ایراد انجام شود.

لازم به ذکر است که ناحیه مورد نظر باید حتما از قبل شیو شده باشد. سپس پزشک آن را ضدعفونی نموده و به کمک داروی بی حسی آن را به طور موضعی بی حس می کند. پس از گذر از این مراحل، با استفاده از دستگاهی مخصوص و دارای لوله ای به نام کانولا سلول های چربی مورد نیاز از بدن فرد خارج می گردند. لازم به ذکر است که این سلول ها سالم و درعین حال دارای ناخالصی هایی نظیر خون هستند که لازم است با کمک دستگاه های خاص و سرم های مخصوص جداسازی گردند. چربی حاصل پس از جداسازی ناخالصی ها آماده تزریق به ناحیه ژنیتال می باشد.

جالب و در عین حال لازم است بدانید که فرد متقاضی پیش از انجام عمل جوانسازی واژن تحت آزمایشات گوناگون قرار گرفته و در صورت مشاهده هرگونه عفونت در ناحیه واژن و دهانه رحم تا درمان کامل تحت جراحی قرار نمی گیرد. فرد در صورت ابتلا به بیماری های خاص و یا استفاده از داروهای مختلف باید حتما پزشک معالج خود را در جریان قرار دهد. وی باید پیش از عمل مصرف داروهای رقیق کننده خون نظیر آسپرین و ویتامین E را قطع کرده و دو هفته پیش از تزریق از مصرف دخانیات و الکل بپرهیزد. چرا که نیکوتین موجود در دخانیات می تواند باعث بروز اختلال در جریان خون گردد.

نوشیدن مایعات زیاد پیش از انجام جراحی، عدم استفاده از مواد غذایی 6 ساعت پیش از تزریق، شیو کردن ناحیه مورد نظر و … همه و همه از جمله نکاتی هستند که باید پیش از تزریق آن ها را رعایت کرده و بدین ترتیب زمینه ای را فراهم ساخت که این عمل به بهترین نحو ممکن انجام شود.

نتیجه گیری

چنانچه در مورد عمل زیبایی واژن سوالی داشتید می توانید از در انتهای این مقاله در بخش دیدگاه مطرج کنید تا دکتر بهاره اربابی با دقت و حوصله تمام به توضیح و شرح آن بپرازد. هم چنین می توانید به صورت غیر حضوری با دکتر اربابی مشاوره آنلاین داشته باشید.

دکتر بهاره اربابی

دکتر بهاره اربابی

دکتر بهاره اربابی، جراح و متخصص زنان و زایمان فارغ التحصیل رشته تخصصی زنان در سال 1391 از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. از سال ۱۳۹۴ عضو هیات علمی درمانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از سال ۱۳۹۱ در استان اصفهان مشغول به فعالیت در مطب شخصی و بیمارستان‌های مختلف رتبه برتر بورد تخصصی کشوری در سال ۱۳۹۱ و‌ به عنایت به این موضوع عضو هیات علمی درمانی بیمارستان آموزشی شهید بهشتی می باشند. دارای مدارک وگواهی نامه های گوناگون شرکت در سمینارها و کارگاههای زیبایی و زنان و مامایی کشوری هستند. جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی فارغ التحصیل رشته تخصصی زنان در سال 1391 از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان عشق به حیات ‌و تولد به عنوان زیباترین اتفاق در زندگی هر زوج جوان انگیزه من برای انتخاب این رشته جذاب و البته سخت و پر استرس از سال ۱۳۹۴ عضو هیات علمی درمانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از سال ۱۳۹۱ در استان اصفهان مشغول به فعالیت در مطب شخصی و بیمارستان‌های مختلف هستم. – رتبه برتر بورد تخصصی کشوری در سال ۱۳۹۱ و‌ به عنایت به این موضوع عضو هیات علمی درمانی بیمارستان آموزشی شهید بهشتی – دارای مدارک وگواهی نامه های گوناگون شرکت در سمینارها و کارگاههای زیبایی و زنان و مامایی کشوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *