دکتر بهاره اربابی » جراحی زیبایی زنان » تزریق ژل به واژن و مراقبت های بعد از آن
۵ دقیقه

تزریق ژل به واژن و مراقبت های بعد از آن

آنچه می خوانید...

در طول سال های اخیر، تقاضا برای روش های ترمیمی انجام شده برای زیبا و جوانسازی و عملکرد جنسی اندام تناسلی زنان به طور قابل توجهی افزایش یافته است. لابیاها و دیواره واژن به تدریج کشش و حجم خود را از دست داده و با افزایش سن، نازک ترو شل تر می شوند. این روند همچنین می تواند تحت تأثیر یک زایمان آسیب زا اتفاق بیفتد و پس از یائسگی به دلیل کاهش سطح استروژن تسریع می یابد. به دنبال از دست دادن فعالیت تخمدان، لابیا ماژور شل می شود و همچنین بافت همبند نیز شل شده و خاصیت ارتجاعی کمتری پیدا می کند. این در حالی است که لابیا کوچک در اندازه افزایش می یابد. این تغییرات در ظاهر لابیاها می تواند منجر به کاهش عزت نفس و خجالت به خصوص با یک شریک جدید شود. علاوه بر این، تحریک و ناراحتی مزمنی که گاهی از پوشیدن شلوار یا شلوار جین تنگ ایجاد می‌شود، می‌تواند بر لذت بردن زن از فعالیت‌های فیزیکی مانند دوچرخه‌سواری یا کلاس‌های ورزشی خاص تأثیر بگذارد.

جوانسازی و درمان واژن با ژل

اگرچه موارد ذکر شده در بالا ممکن است ناامید کننده به نظر برسد، خبر خوب این است که ظاهر و عملکرد واژن را می توان از طریق درمان های جراحی و غیر جراحی بهبود بخشید. امروزه روش‌های جراحی کم تهاجمی، که با آسیب بسیار کمتری همراه هستند، بیشتر از جراحی های غیرتهاجمی محبوبیت پیدا کرده اند. تزریق ژل هیالورونیک اسید در بسیاری از موارد لابیا ماژور را به اندازه ای بزرگ می کند که لابیا مینور را بدون نیاز به جراحی لابیاپلاستی بپوشاند.

نحوه تزریق ژل به لابیا

این روش شامل تزریق ژل به لابیا بزرگ برای افزایش حجم آن است. به این شکل که ژل، پوست و مخاط را هیدراته کرده و علاوه بر این با تحریک فیبروبلاست ها برای تولید کلاژن، ناحیه تحت درمان را جوان می کند.

درمان تحت بی حسی موضعی انجام می شود. سپس یک کانول کوچک به صورت سطحی به هر لابیا وارد می شود و ژل تزریق می شود. از دست دادن حجم و یا هرگونه عدم تقارن سریعا اصلاح می شود. سپس لابیاها به آرامی ماساژ داده می شوند تا ژل تغییر شکل داده و درجای خود قرار گیرد. کل عمل روی لابیا 15 تا 30 دقیقه طول می کشد و نیازی به دوره نقاهت ندارد.

نحوه تزریق ژل به واژن

در این روش تزریق ژل به دیواره قدامی و خلفی واژن صورت می گیرد تا حجم و ضخامت آنها افزایش یابد و در عین حال کانال واژن محکم‌ تر شود. این کار کمک می کند تا در حین مقاربت احساس بهتری داشته باشید. همچنین از طریق افزایش هیدراتاسیون مخاط واژن به روان سازی واژن کمک می کند.

جراح زیبایی زنان پس از تمیز کردن و تزریق محلول با بی حس کننده موضعی، ژل با دقت از طریق یک کانول به دیواره قدامی و خلفی واژن درست زیر مخاط واژن وارد می شود.

بزرگ کردن واژن معمولاً به حجم بیشتری از فیلر نیاز دارد و کمی بیشتر طول می کشد. (حدود 45 دقیقه)

ماندگاری این تزریق، معمولا، بین 1 تا 2 سال خواهد بود.

نحوه تزریق ژل به نقطه G

در این روش تزریق موضعی ژل به یک ناحیه کوچک، تقریباً به اندازه لوبیا، در دیواره قدامی واژن به نام نقطه G انجام می شود که بیشترین پذیرش را برای تحریک جنسی دارد. تزریق ژل برای تقویت نقطه G و افزایش حجم این ناحیه برای داشتن حس جنسی بهتر است. عملی که تحت بی حسی موضعی انجام می شود، سریع و بدون درد بوده و حدودا 10 دقیقه زمان می برد. اثر این تزریق می تواند بین 6 تا 12 ماه باشد.

بعد از عمل چه انتظاری داشته باشیم؟

 • لابیا ماژور پرتر و جوان تر می شود. (لب های خارجی)
 • لابیا مینور بیرون زدگی کمتری دارد (لب های داخلی)
 • واژن تنگ تر شده است.
 • تقویت حس جنسی مشهود است.
 • اثربخشی این تزریق بسیار سریع بوده و در طی چند هفته بعد از تزریق شاهد اثربخشی بیشتری خواهید بود.
 • بعد از عمل بزرگ کردن واژن و تزریق G شات باید به مدت 7 ساعت از فعالیت جنسی خودداری کنید.
 • بازیابی تقارن و راحتی بیشتری ایجاد می شود.
 • ناحیه تزریق شده ممکن است در ابتدا کمی ناراحت کننده باشد، اما باید در طی یک یا دو روز برطرف شود. بلافاصله بعد از تزریق، ممکن است مقداری قرمزی یا کبودی جزئی در اثر تزریق باقی بماند. همچنین امکان دارد یک آنتی بیوتیک پروفیلاکتیک خوراکی برای مصرف به مدت سه روز پس از تزریق، تجویز شود.
 • پس از عمل بزرگ کردن لابیا، باید به مدت هفت روز از فعالیت جنسی و برخی فعالیت های دیگر مانند دوچرخه سواری و اسب سواری خودداری کنید.

ماندگاری اثر تزریق چقدر خواهد بود؟

درکل میزان ماندگار و اثرگذاری ژل بستگی به عوامل زیادی مانند سن، مصرف مایعات، سبک زندگی، متابولیسم فرد و میزان ژل تزریقی دارد.

موارد منع تزریق ژل چیست؟

 • بارداری
 • شیردهی
 • التهاب و عفونت فعال در محل تزریق
 • سابقه واکنش آلرژیک به هیالورونیک اسید و سایر ژل ها
 • بیماری های خودایمنی (که بر واژن تأثیر می گذارد)

منبع:

https://thewomensclinic.life/vaginal-fillers/

دکتر بهاره اربابی

دکتر بهاره اربابی

دکتر بهاره اربابی، جراح و متخصص زنان و زایمان فارغ التحصیل رشته تخصصی زنان در سال 1391 از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. از سال ۱۳۹۴ عضو هیات علمی درمانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از سال ۱۳۹۱ در استان اصفهان مشغول به فعالیت در مطب شخصی و بیمارستان‌های مختلف رتبه برتر بورد تخصصی کشوری در سال ۱۳۹۱ و‌ به عنایت به این موضوع عضو هیات علمی درمانی بیمارستان آموزشی شهید بهشتی می باشند. دارای مدارک وگواهی نامه های گوناگون شرکت در سمینارها و کارگاههای زیبایی و زنان و مامایی کشوری هستند. جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی فارغ التحصیل رشته تخصصی زنان در سال 1391 از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان عشق به حیات ‌و تولد به عنوان زیباترین اتفاق در زندگی هر زوج جوان انگیزه من برای انتخاب این رشته جذاب و البته سخت و پر استرس از سال ۱۳۹۴ عضو هیات علمی درمانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از سال ۱۳۹۱ در استان اصفهان مشغول به فعالیت در مطب شخصی و بیمارستان‌های مختلف هستم. – رتبه برتر بورد تخصصی کشوری در سال ۱۳۹۱ و‌ به عنایت به این موضوع عضو هیات علمی درمانی بیمارستان آموزشی شهید بهشتی – دارای مدارک وگواهی نامه های گوناگون شرکت در سمینارها و کارگاههای زیبایی و زنان و مامایی کشوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *