دکتر بهاره اربابی » جراحی زیبایی زنان » عمل زیبایی کلیتوریس (هودکتومی) چیست؟
۶ دقیقه
جراحی-کلیتوریس-

عمل زیبایی کلیتوریس (هودکتومی) چیست؟

آنچه می خوانید...

زیبایی واژن تاثیر بسیار زیادی در افزایش اعتماد به نفس بانوان و همچنین کیفیت رابطه جنسی آن ها دارد. هود کلیتورال قسمت حساسی از واژن است که تاثیر بسیار زیادی در تحریک قوای جنسی بانوان دارد. هود کلیتورال به لبه های داخلی واژن متصل شده است و به صورت پوستی چین خورده دیده می شود.

در برخی از مواقع ممکن است این لبه ها بیش از اندازه تیره باشند و یا دو لبه ها نامتقارن باشند. روش های مختلفی برای جوانسازی واژن و برطرف نمودن مشکلات واژن وجود دارد، که از معمول ترین آن ها جراحی هودوپلاستی است. فراموش نکنید که این جراحی باید توسط جراح زیبایی زنان انجام شود. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با هر آنچه باید در رابطه با جراحی هودوپلاستی بدانید، بیشتر آشنا کنیم.

جراحی هودوپلاستی چیست؟

ظاهر دستگاه تناسلی تاثیر مستقیم در کیفیت زندگی زناشویی و اعتماد به نفس بانوان دارد. از طرفی پوست اضافی و نامتقارن کلاهک کلیتورال می تواند علاوه بر کاهش اعتماد به نفس موجب عفونت واژن، ایجاد زخم ناشی از مقاربت، درد آزاردهنده هنگام روابط زناشویی و … شود. به همین دلیل بسیاری از بانوانی که با این مشکل ها روبرو هستند، برای انجام جراحی هودوپلاستی اقدام می نمایند. این جراحی که به جراحی هودکتومی نیز معروف می باشد، تحت بیهوشی عمومی و یا بی حسی موضعی انجام می شود.

در این روش با ایجاد برش کوچکی در ناحیه کلیتورال، لبه های کلاهک متقارن و کوچک می شوند. این روند منجر به مشخص شدن برجستگی هود کلیتورال نیز می شود. به همین دلیل می تواند علاوه بر زیبایی واژن موجب افزایش کیفیت روابط زناشویی شود. البته تجربه و تخصص پزشک در انجام جراحی هودوپلاستی بسیار حائز اهمیت می باشد، زیرا برش بیش از اندازه هود کلیتورال می تواند موجب اختلال در عملکرد آن شود. از طرفی هودوپلاستی را می توان به تنهایی و یا به همراه عمل لابیاپلاستی انجام داد. که در این صورت تنها هزینه تجهیزات و دستمزد پزشک افزایش خواهد یافت. به همین دلیل اگر نیاز به انجام هر دو جراحی دارید، بهتر است آن ها را به صورت همزمان انجام دهید.

مزایای جراحی هودوپلاستی

 • برخی از کسانی که دچار هود کلیتورال نامتقارن و بزرگ هستند، قادر به استفاده از لباس های چسبان و جذب نیستند. پس از انجام این جراحی به راحتی می توانند لباس های جذب و مایو بپوشند.
 • از طرفی انجام جراحی هودوپلاستی تاثیر بسیار زیادی در افزایش کیفیت روابط زناشویی دارد.
 • افزایش اعتماد به نفس بانوان از دیگر مزایای این جراحی می باشد.
 • زیبایی واژن و افزایش لذت جنسی نیز از دیگر مزایای این جراحی شناخته می شوند.
 • این روش نیمه تهاجمی و جراحی کم خطری محسوب می شود.

مزایای جراحی هودوپلاستی

عوارض جراحی هودوپلاستی

این جراحی یکی از روش های کم خطر جهت جوانسازی واژن است. به همین دلیل عوارض ناشی از آن نیز بسیار محدود است. با این وجود در صورتی که عمل زیبایی واژن توسط پزشک غیر متخصص و یا بی تجربه انجام شود، می تواند عوارضی را به دنبال داشته باشد که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • ایجاد عفونت در ناحیه جراحی شده
 • خونریزی قسمت جراحی شده
 • ایجاد زخم در محل بخیه ها
 • کوچک شدن بیش از اندازه هود کلیتورال که می تواند منجر به کاهش احساس کلیتوریس و اختلال در عملکرد آن شود.

کاندیدای انجام جراحی هودوپلاستی

همانطور که گفته شد عدم تقارن و یا بزرگ بودن کلاهک های کلیتوریس می تواند موجب ناراحتی های زنان، عفونت، بوی بد واژن، ایجاد زخم و … شود. با انجام جراحی هودوپلاستی و کاهش اندازه لبه های کلاهک می توان تمامی این مشکلات را برطرف نمود. به همین دلیل افرادی که دچار مشکلات زیر می باشند، می توانند این جراحی زیبایی واژن را انجام دهند.

 • افرادی که دستگاه تناسلی آن ها ظاهر زیبایی ندارد.
 • کسانی که به دلیل بزرگ بودن لبه های کلیتوریس دچار بوی نامطبوع در ناحیه واژن می شوند.
 • بانوانی که بزرگ بودن لبه های کلاهک کلیتوریس موجب عفونت دستگاه تناسلی آن ها می شود.
 • افرادی که به دلیل عدم زیبایی واژن دچار کمبود اعتماد به نفس می باشند.
 • افرادی که به دلیل بزرگ بودن لبه های کلیتوریس دچار کاهش لذت جنسی و یا درد آزاردهنده در طول رابطه زناشویی می شوند.
 • بانوانی که هنگام پوشیدن لباس های تنگ و چسبان اذیت می شوند و یا لبه کلیتوریس دستگاه تناسلی آن ها به لباس زیر ساییده می شود.
 • کسانی که در طول راه رفتن، هنگام نشستن و یا ورزش کردن احساس ناراحتی می کنند.
کاندیدای انجام جراحی هودوپلاستی

انتخاب بهترین جراح زیبایی کلیتوریس در اصفهان

جراحی هودوپلاستی در 90 درصد مواقع با استفاده از بی حسی انجام می شود. اما در برخی از مواقع ممکن است پزشک با توجه به دلایل مختلف و شرایط بیمار بخواهد این جراحی را تحت بیهوشی عمومی با دوز کم انجام دهد. که در هر دو صورت پزشک تشخیص می دهد که کدام روش مناسب تر است. به همین دلیل انتخاب پزشک جهت انجام جراحی هودوپلاستی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. همچنین میزان تخصص و تجربه پزشک در زمینه جراحی زیبایی واژن، تعیین کننده میزان عوارضی است که ممکن است پس از جراحی با آن مواجه شوید.

هزینه جراحی زیبایی کلیتوریس

هرچه جراح زیبایی زنان با تجربه تری انتخاب نمایید، احتمال بروز عوارض پس از جراحی نیز کاهش می یابد. برای اطمینان از میزان موفقیت جراحی هودوپلاستی می توانید از سایر بیمارانی که توسط پزشک مورد نظر شما این جراحی را انجام داده اند، نظر بخواهید. همچنین در صورتی که نیاز به جراحی لابیاپلاستی دارید، می توانید از پزشک بخواهید تا جراحی هودوپلاستی و لابیاپلاستی را به صورت همزمان برای شما انجام دهندکه در این صورت هزینه جراحی بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود.

اما در نظر داشته باشید که، هرچه تخصص و تجربه پزشک در انجام این جراحی بیشتر باشد، هزینه دستمزد او نیز افزایش می یابد. از طرفی کلینیک و یا بیمارستانی که در آن جراحی خواهید شد نیز، در تعیین هزینه نهایی جراحی موثر است. از دیگر عوامل موثر در تعیین هزینه جراحی زیبایی واژن می توان به شهر، میزان بزرگ و نامتقارن بودن کلاهک کلیتوریس، شرایط جسمی بیمار و ویزیت پیش از جراحی همگی از عوامل موثر در تعیین هزینه نهایی این جراحی می باشند.

دکتر بهاره اربابی

دکتر بهاره اربابی

دکتر بهاره اربابی، جراح و متخصص زنان و زایمان فارغ التحصیل رشته تخصصی زنان در سال 1391 از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. از سال ۱۳۹۴ عضو هیات علمی درمانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از سال ۱۳۹۱ در استان اصفهان مشغول به فعالیت در مطب شخصی و بیمارستان‌های مختلف رتبه برتر بورد تخصصی کشوری در سال ۱۳۹۱ و‌ به عنایت به این موضوع عضو هیات علمی درمانی بیمارستان آموزشی شهید بهشتی می باشند. دارای مدارک وگواهی نامه های گوناگون شرکت در سمینارها و کارگاههای زیبایی و زنان و مامایی کشوری هستند. جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی فارغ التحصیل رشته تخصصی زنان در سال 1391 از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان عشق به حیات ‌و تولد به عنوان زیباترین اتفاق در زندگی هر زوج جوان انگیزه من برای انتخاب این رشته جذاب و البته سخت و پر استرس از سال ۱۳۹۴ عضو هیات علمی درمانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از سال ۱۳۹۱ در استان اصفهان مشغول به فعالیت در مطب شخصی و بیمارستان‌های مختلف هستم. – رتبه برتر بورد تخصصی کشوری در سال ۱۳۹۱ و‌ به عنایت به این موضوع عضو هیات علمی درمانی بیمارستان آموزشی شهید بهشتی – دارای مدارک وگواهی نامه های گوناگون شرکت در سمینارها و کارگاههای زیبایی و زنان و مامایی کشوری

2 پاسخ
 1. آیا عمل هایمنکتومی یا برداشتن پرده بکارت برای دختران مجرد هم انجام میشه؟ من ازدواج نکردم و با پارتنرم چند بار تلاش برای دخول کردیم. تو سه بار تلاش خون اومد و دخول کامل انجام نمیشد. فکر میکنم‌مشکل از پردم باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *