دکتر بهاره اربابی » جراحی زیبایی زنان » واژینوپلاستی در اصفهان
۹ دقیقه

واژینوپلاستی در اصفهان

آنچه می خوانید...

جراحی واژینوپلاستی که به منظور سفت کردن و ترمیم کانال واژن مورد استفاده قرار می گیرد، یکی از جراحی های مورد توجه بانوان به ویژه افرادی که زایمان طبیعی داشته اند، می باشد. با کمک جراحی واژینوپلاستی می توان شلی واژن بعد از زایمان طبیعی را برطرف کرد که بسیار مسئله مهمی می باشد زیرا ممکن است بر روی روابط و عملکرد جنسی فرد تاثیر منفی بگذارد بنابراین جهت رفع مشکل شلی و افتادگی واژن حتما به بهترین متخصص زنان و زایمان در اصفهان مراجعه نمایید.

در ادامه این مقاله مطالبی در خصوص این جراحی زیبایی زنانه می خوانید که می تواند برای آن دسته از زنانی که به دنبال انجام آن هستند، راهگشا باشد.

جراحی واژینوپلاستی

واژینوپلاستی(تنگ کردن واژن) چیست؟

به طور کلی واژینوپلاستی اصطلاحی عمومی برای هر روشی است که به تغییر شکل واژن می انجامد. این موارد شامل عمل های زیبایی و درمانی است. چند نمونه متداول شامل پرینوپلاستی، وستیبولکتومی، ترمیم سیستوسل، ترمیم های رکتوسل، کولپو کلایز و کولپو پرینوپلاستی است. اخیراً، واژینوپلاستی به گروهی از جراحی های زیبایی تبدیل شده است و به عنوان اصلی ترین روش های “جوان سازی واژن” و “سفت شدن واژن” انجام می شود.

از دیگر کاربرد های واژینوپلاستی می توان به جراحی تغییر جنسیت اشاره کرد. گاهی افراد با توجه به هورمون ها و اختلالاتی که دارند نیاز به تغییر جنسیت در آن ها ایجاد می شود. در این حالت دستگاه تناسلی با عمل واژینوپلاستی برای فرد انجام می شود. اما در این مطلب به موضوع تنگ کردن واژن به وسیله جراحی واژینوپلاستی می پردازیم که یکی از پرطرفدارترین کاربردهای این جراحی، زیبایی واژن به شمار می آید.

واژینوپلاستی روشی درمانی و کاربردی برای جوانسازی واژن

واژینوپلاستی معمولا برای افرادی که پس از زایمان طبیعی دچار پارگی در ناحیه واژن شده اند، یک راهکار درمانی است. اما در برخی مواقع کاربرد زیبایی دارد مانند زمانی که افراد بر اثر پیری یا مصرف داروها و یا حتی ژنتیک، دچار افتادگی لابیا و یا غیر نرمال شدن شکل ظاهری واژن می شوند. در این مواقع فرد برای زیباسازی واژن دست به جراحی واژینوپلاستی می زند. همچنین این عمل علاوه بر زیبایی موجب تنگ شدن واژن که در اثر افزایش سن دچار شل شدگی شده اند، نیز می گردد. به همین دلیل امروزه این عمل جراحی بسیار رواج پیدا کرده و افراد بسیاری آن را انجام می دهند.

عمل تنگ کردن واژن در اصفهان به دلیل پیشرفت های زیاد به قطب مهمی جهت انجام عمل های زیبایی ناحیه تناسلی بدل شده است. در صورتی که تمایل به انجام این جراحی دارید حتما نزد دکتر بهاره اربابی متخصص و جراح زیبایی زنان جهت دریافت مشاوره و انجام جراحی مراجعه نمایید.

سندرم های مادرزادی که نیاز به واژینوپلاستی دارند عبارتند از:

 • سندرم راکیتانسک
 • آترزی واژن، مانند یک باند عرضی واژن، هایمن سوراخ نشده، یا آترزی یک سوم تحتانی واژن
 • شرایط بین جنسی مانند سندرم عدم حساسیت به آندروژن، هایپرپلازی مادرزادی آدرنال و دیسژنز غدد جنسی

شرایط اکتسابی که ممکن است به انجام واژینوپلاستی نیاز داشته باشد عبارتند از:

 • جراحی گسترده برای تومورهای لگن یا آبسه که نیاز به بزرگ شدن دارد.
 • انواع دیگر تروما
 • افتادگی واژن یا ضعف دیگر کف لگن
 • شلی واژن به دنبال زایمان طبیعی یا ضربه، یا با افزایش سن
 • سستی واژن: بسیاری از خانم ها احساس می کنند واژن شل مانع لذت جنسی است و تقاضای سفت شدن واژن را دارند. علاوه بر جراحی پرینه برای تقریب عضلات پرینه و باریک شدن داخل رحم و دیواره واژن، تکنیک های مدرن مانند سفت کردن لیزر نیز وجود دارد. این از پرتوهای لیزر دی اکسید کربن برای تولید آسیب کنترل شده و تحریک سنتز کلاژن استفاده می کند. در نتیجه، بازسازی بافت حمایتی جدید و سفت شدن مخاط واژن اتفاق می افتد.

روش های اتخاذ شده برای علائم مختلف برای واژینوپلاستی که یکی از مشهورترین روشی است که در آن کشش مداوم از دیواره شکم بر روی مهره سیلیکونی وارد شده به گودی واژن اعمال می شود. نیروی کششی برای کشیدن آن به داخل و بالا با حدود 1 سانتی متر کافی است.

نحوه انجام جراحی واژینوپلاستی

واژینوپلاستی که جوانسازی واژن نیز نامیده می شود و پزشک با توجه به این که کاربرد جراحی واژینوپلاستی، درمانی یا صرفا زیبایی است، جراحی را انجام می دهد که نحوه انجام هر یک متفاوت می باشد اما به طور کلی نحوه انجام جراحی واژینوپلاستی به شرح زیر است:

بیمار ممکن است نیاز به آماده سازی از طریق گفتگو با پزشک قبل از جراحی داشته باشد. قبل از تعیین نوع تغییراتی که قرار است صورت گیرد، جراح در مورد نیازها و انتظارات بیماران صحبت خواهد کرد. بعد از این جلسه مشاوره و تعیین شدن انتظارات و تغییرات، فرد برای جراحی آماده می گردد.

جراحی واژینوپلاستی با بیهوشی کامل فرد آغاز می شود. جراح با ایجاد برش هایی در قسمت هایی از واژن، بافت های اضافی واژن را جدا کرده و در طول کانال واژن بهم می رساند. پس از آن، جراح با بخیه های محکم بافت ها را به هم پیوند می زند و سپس پوست مخاط را بخیه می زند. اگر پوست خارجی اضافی وجود داشته باشد، جراح آن را برای نتیجه زیبایی بیشتر بر می دارد.

این جراحی معمولاً شامل کشیدن عضلات کف لگن به سمت یکدیگر، از بین بردن سستی بیش از حد پوست و بافت اسکار یا ترکیبی از این دو است. نتیجه نهایی یک واژن محکم تر و تغییر یافته است که در حالت کلی اصطحکاک و احساس لذت بیشتری هنگام رابطه جنسی ایجاد می کند.

علاوه بر استفاده از روش جراحی جهت جوانسازی واژن، می توان از جوانسازی واژن با لیزر که بدون خونریزی می باشد و روشی ساده تر است، بهره برد. اما توجه داشته باشید، نتیجه کار در هر دو روش تقریبا یکسان است.

نحوه انجام عمل واژینوپلاستی

عمل تنگ کردن واژن چقدر زمان می برد؟

همانطور که می دانید زمان صرف شده در هر نوع عمل جراحی بسته به شرایط فیزیکی و روحی بیمار و هم چنین تکنیک های است که توسط جراح زیبایی زنان اعمال می شود و متفاوت است، بنابراین نمی توان زمان دقیق ارائه داد. اما عمدتاً این جراحی بین 2-4 ساعت طول می کشد.

واژینوپلاستی به چه کسانی توصیه نمی شود؟

این عمل جراحی به آن دسته از خانم های که باردار هستند یا قصد بارداری دارند از سوی متخصصین این حوزه درمانی توصیه نمی شود و به عقیده آن ها این عمل باید بعد از انجام این این موارد موکول شود. چرا که اگر کسی بر اثر عدم آگاهی قبل از انجام زایمان اقدام به این جراحی زیبایی کند ممکن است زایمانی توام با درد و سختی را تجربه کند و هم این که تمامی نتایج و آثار این عمل جراحی به کل از بین می رود.

همچنین خانم های که از بیماری های مختلف زنان هم چون عفونت های قارچی که از جمله مشکلات شایع در میان خانم ها است رنج می برند، نمی توانند از مزایا این عمل جراحی بهره مند شوند و باید پس از اتمام پروسه درمان عفونت، این عمل زیبایی را انجام دهند.

علاوه بر آن زنانی که از انواع بیماری های خود ایمنی و یا نقص ایمنی برخوردارند، از سوی متخصص زنان مجاز به انجام جراحی واژینوپلاستی نیستند.

از سوی دیگر از آن جایی که این عمل جراحی بر روی عضلات کف لگن و واژن تمرکز دارد دختران باکره که تغییراتی در واژن خود نداشته اند نمی توانند چنین جراحی را انجام دهند. اما در مورد عمل لابیاپلاستی و روشن سازی که همان رفع تیرگی ژنیتال است که مربوط به موارد بیرونی واژن است مجاز به انجام جراحی واژینوپلاستی هستند و آسیبی به بافت داخلی واژن شان وارد نمی کند.

اقدامات قبل از جراحی واژینوپلاستی

مواردی که قبل از عمل باید رعایت شود تا جراحی راحت تری را تجربه کنید عبارت اند از:

 • انجام چکاپ های مرتبط با آن و تست پاپ اسمیر در اصفهان
 • چنانچه از نسخه خاصی تبعیت می کنید حتما با پزشک زنان خود در میان بگذراید. اگر داروهای هورمونی مصرف می کنید ممکن است از دو هفته قبل از عمل از سوی پزشک منع مصرف شوید.
 • هر گونه بیماری های مرتبط با این ناجیه و سوابق پزشکی خود را به همراه مدارک مستند با آن در اختیار پزشک قرار دهید.
 • از یک ماه قبل از عمل استعمال دخانیات و مصرف هر گونه مواد مخدر و مشروبات الکلی را به حداقل برسانید چرا که ممکن است تاثیر مخربی بر روند جراحی بگذارد.
 • اگر درگیر بیماری های عفونی و مقاربتی هستید لازم است ابتدا به درمان آن بپردازید و سپس به فکر زیبایی و جوانسازی واژن باشید.

خطرات جراحی واژینوپلاستی

خطرات این عمل زیبایی نیز مانند: سایر جراحی های زیبایی است اما به دلیل حساس بودن ناحیه واژن ممکن است نیاز به مراقبت های بیشتری داشته باشد. در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی ممکن است عفونت یا خونریزی در این ناحیه رخ دهد. هم چنین ایجاد بافت اسکار در ناحیه های برش و بخیه نیز ممکن است بروز کند که البته نادر می باشد.

جهت انجام جراحی واژینوپلاستی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

برای انجام جراحی لابیاپلاستی لازم است نکاتی را در نظر داشته باشید که شامل موارد زیر می باشد:

 • هزینه انجام جراحی
 • نوع روشی انتخابی جراح برای انجام این عمل
 • نوع بیمارستان محل اقامت
 • انتخاب بهترین جراح زیبایی زنان که فردی متخصص، متبحر باشد.

لازم به ذکر است همانطور که می دانید اندام تناسلی زنانه جزء حساس ترین مناطق بدن هر خانمی است پس نباید با تبلیغات عمل های ارزان قیمت فریب بخورید و این ناجیه حساس را در اختیار کسانی قرار بدهید که تخصص و تجربه کافی در این زمینه را ندارند. توصیه می شود از افرادی که تجربه انجام این عمل را دارند مشورت کنید. همچنین می توان به مطالعه منابع مختلف و جستجو در موتور های جستجوی هوشمند هم چون گوگل نیز اشاره کرد.

پس با انتخابی هوشمندانه ضامن زیبایی و سلامتی تان شوید. در غیر این صورت در معرض عوارض جانبی جبران ناپذیر به سلامتی و زیبایی قرار می گیرید.

نتیجه گیری

برای انجام این عمل جراحی به بهترین شکل ممکن باید از بهترین متخصص زنان در شهر محل سکونت خودتان کمک بگیرید. این نکته را هم نیز باید در نظر بگیرید برای انجام عمل های جراحی خود نیازی به مسافرت به تهران و کرج نیست چرا که هم اکنون متخصصین متبحری نیز در شهرستان ها مشغول به فعالیت هستند. به عنوان مثال بهترین متخصص زنان و زایمان در اصفهان به صورت حضوری و هم غیر حضوری می تواند برای انجام این جراحی مشاوره دهد و جراحی را به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی انجام دهد.

دکتر بهاره اربابی

دکتر بهاره اربابی

دکتر بهاره اربابی، جراح و متخصص زنان و زایمان فارغ التحصیل رشته تخصصی زنان در سال 1391 از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. از سال ۱۳۹۴ عضو هیات علمی درمانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از سال ۱۳۹۱ در استان اصفهان مشغول به فعالیت در مطب شخصی و بیمارستان‌های مختلف رتبه برتر بورد تخصصی کشوری در سال ۱۳۹۱ و‌ به عنایت به این موضوع عضو هیات علمی درمانی بیمارستان آموزشی شهید بهشتی می باشند. دارای مدارک وگواهی نامه های گوناگون شرکت در سمینارها و کارگاههای زیبایی و زنان و مامایی کشوری هستند. جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی فارغ التحصیل رشته تخصصی زنان در سال 1391 از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان عشق به حیات ‌و تولد به عنوان زیباترین اتفاق در زندگی هر زوج جوان انگیزه من برای انتخاب این رشته جذاب و البته سخت و پر استرس از سال ۱۳۹۴ عضو هیات علمی درمانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از سال ۱۳۹۱ در استان اصفهان مشغول به فعالیت در مطب شخصی و بیمارستان‌های مختلف هستم. – رتبه برتر بورد تخصصی کشوری در سال ۱۳۹۱ و‌ به عنایت به این موضوع عضو هیات علمی درمانی بیمارستان آموزشی شهید بهشتی – دارای مدارک وگواهی نامه های گوناگون شرکت در سمینارها و کارگاههای زیبایی و زنان و مامایی کشوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *