دکتر بهاره اربابی » بارداری و زایمان » چه کسانی زایمان طبیعی راحتی دارند؟ | 6 راه برای داشتن زایمان طبیعی راحت
۵ دقیقه
زایمان راحت

چه کسانی زایمان طبیعی راحتی دارند؟ | 6 راه برای داشتن زایمان طبیعی راحت

آنچه می خوانید...

زایمان طبیعی راحت بستگی به کارهایی دارد که در طول دوران بارداری انجام می دهید، به طور کلی اگر بارداری آسان و بی خطری داشته باشید و به توصیه های پزشک به طور دقیق عمل کنید، زایمان طبیعی راحتی نیز خواهید داشت؛ در این مقاله سعی داریم راهکارهایی را که کمک می کند زایمان طبیعی راحت تری داشته باشید را برای شما شرح دهیم؛ با ما همراه باشید.

زایمان طبیعی راحت

زایمان طبیعی راحت یعنی چه؟

زایمان طبیعی راحت، زایمانی است که مادر در آن کمترین میزان درد و فشار را متحمل شود، و فرزند خود را آسان تر به دنیا آورد؛ همچنین بعد از زایمان مادر درد و خونریزی و فشار زیادی را متحمل نخواهد شد؛ برای داشتن زایمان راحت بهترین کار این است، که از ابتدا تحت نظر پزشک خوب قرار بگیرید، اگر در شاهین شهر زندگی می کند بهترین دکتر زنان و زایمانی که می توان به آن مراجعه کرد، دکتر بهاره اربابی می باشد.

بیشتر بدانید: درد زایمان طبیعی

چه کسانی زایمان طبیعی راحتی دارند؟

برای داشتن زایمان طبیعی راحت باید، در دوران بارداری مواردی را رعایت کنید و کارهایی را انجام دهید که در زیر این موارد را برای شما شرح خواهیم داد:

1. اضطراب و استرس را از خود دور کنید:

داشتن اضطراب و استرس امکان داشتن زایمان راحت، چه سزارین و چه طبیعی را از شما می گیرید، از این رو بهتر است در طول دوران بارداری مخصوصا ماههای آخر با انجام مدیتیشن، استرس خود را کم کنید.

2. ورزش را فراموش نکنید:

یکی از راه های مناسب برای داشتن زایمان طبیعی راحت، انجام ورزش های بارداری است، که تحت نظر دکتر باید انجام شود؛ این مورد به شما کمک می کند بدن شما آمادگی بیشتری داشته باشد و درد شما را کمتر کند.

3. استفاده از داروی اپیدورال:

داروی اپیدورال در زمان زایمان توسط دکتر به نخاع مادر تزریق می شود، و از نخاع به مغز می رود و عملکرد تشخیص درد را غیر فعال یا کمتر می کند و به این صورت مادر درد کمتری را تجربه می کند.

زایمان راحت

4. زایمان طبیعی در آب:

با انجام زایمان در آب، درد مادر حتی بدون استفاده از اپیدورال به میزان زیادی کاهش پیدا می کند، و زایمان راحت تری را تجربه خواهد کرد.

5. زایمان طبیعی راحت با انتخاب پزشک خبره

اگر دکتری با تجربه و متخصص را انتخاب کنید، در زمان زایمان درد و ناراحتی کمتری را تجربه خواهید کرد، از بهترین دکترها در زمینه زایمان در اصفهان و شاهین شهر دکتر بهاره اربابی می باشد و شما می توانید از همان ابتدای بارداری به ایشان مراجعه کرده و تحت نظر ایشان زایمان راحتی را تجربه کنید.

6. مصرف تغذیه سالم

استفاده از مواد غذایی مقوی و سالم در دوران بارداری به شما این امکان را میدهد که، زایمان راحت تری داشته باشید؛ تغذیه روزانه شما باید دارای یُد، کلسیم، پروتئین و دیگر مواد مغذی باشد که بدن شما بتواند سوخت ساز کاملی داشته باشد؛ در غیر این صورت مادر در زمان زایمان انرژی کافی را نخواهد داشت و امکان از حال رفتن و توانایی کافی برای به دنیا آوردن کودک خود را نداشته باشد.

مطالب مفید: زایمان طبیعی بدون درد

جمع بندی

زایمان راحت نیازمند داشتن برنامه و مراقبت های درست در زمان بارداری است، این برنامه ها شامل ورزش های مناسب بارداری، تغذیه مناسب، پیاده روی، و نیز مراجعه به پزشک متخصص است؛ برای اطلاع از کارهایی که باید در زمان بارداری و زایمان انجام داد می توانید سایر نوشته های سایت را مطالعه کنید.

زایمان طبیعی راحت

سوالات متداول

دکتر بهاره اربابی

دکتر بهاره اربابی

دکتر بهاره اربابی، جراح و متخصص زنان و زایمان فارغ التحصیل رشته تخصصی زنان در سال 1391 از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. از سال ۱۳۹۴ عضو هیات علمی درمانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از سال ۱۳۹۱ در استان اصفهان مشغول به فعالیت در مطب شخصی و بیمارستان‌های مختلف رتبه برتر بورد تخصصی کشوری در سال ۱۳۹۱ و‌ به عنایت به این موضوع عضو هیات علمی درمانی بیمارستان آموزشی شهید بهشتی می باشند. دارای مدارک وگواهی نامه های گوناگون شرکت در سمینارها و کارگاههای زیبایی و زنان و مامایی کشوری هستند. جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی فارغ التحصیل رشته تخصصی زنان در سال 1391 از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان عشق به حیات ‌و تولد به عنوان زیباترین اتفاق در زندگی هر زوج جوان انگیزه من برای انتخاب این رشته جذاب و البته سخت و پر استرس از سال ۱۳۹۴ عضو هیات علمی درمانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از سال ۱۳۹۱ در استان اصفهان مشغول به فعالیت در مطب شخصی و بیمارستان‌های مختلف هستم. – رتبه برتر بورد تخصصی کشوری در سال ۱۳۹۱ و‌ به عنایت به این موضوع عضو هیات علمی درمانی بیمارستان آموزشی شهید بهشتی – دارای مدارک وگواهی نامه های گوناگون شرکت در سمینارها و کارگاههای زیبایی و زنان و مامایی کشوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *